Ilayda Alişan Yaş

Ilayda Alişan Yaş ;- Masumiyet dizisinde Ela’yı canlandıran Layda Alişan, O Ses Türkiye’de şarkı söyleyecek. Güzelliği, oyunculuğu ve davranışlarıyla adından söz ettiren oyuncu ve yardımsever Layda Alişan kaç yaşında ve nerede? Bu yazıda tartışma konusu Layda Alişan’dır.

Ilayda Alişan Yaş
Ilayda Alişan Yaş

Layda Alişan, 26 Şubat 1996 tarihinde Türkiye’nin İstanbul ilinde dünyaya geldi. Ailenin anne tarafından Erzincanlı, Trabzon ise baba tarafından aileden geliyor. Behçet Kemal Alar Lisesi’nden diplomasını aldıktan sonra, Moda Tasarımı okumak için İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne girdi.

2019-2020 yılları arasında Netflix’in orijinal dizisi Hakan: The Guardian’da Aylin karakterini canlandırdı. 2019 filmi Champion’daki rolü 2019’da açıklandı. Gain’in orijinal dizisi The Therapist’in önümüzdeki sezonunda (2021) Zlem rolünü oynayacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarımı programını tamamlayarak diplomasını aldı. Geçmişte modellik ve oyunculuk yapmış ve Erberk Mankenlik ve Oyunculuk Ajansı ile çalışma tecrübesine sahiptir. Daha önce bir çok reklam filminde ve televizyon dizisinde rol almıştır. Oyuncu olarak ilk kez televizyonda yayınlanan Bir Çocuk Sever dizisinde rol almıştır.

Ukur’dan bu yana Netflix’in yapımcılığını üstlendiği ilk Türk orijinal dizisi Hakan: The Guardian’da Aylin Erman’ı canlandıran oyuncu, artık dünyanın birçok yerinde tanınmaktadır. 2019’da Erkan Avcı ile benzer üne sahip bir oyuncu olan Erdal Zyaclar, Şampiyon rolünde rol aldı. FOX’ta yayınlanan Masumiyet dizisinin 2021’de yayınlanan bölümünde Ela Yüksel karakterini canlandırmıştır. 2021 yılının ilk Ocak ayında, Red Room kadrosunun yeni bir üyesi olarak gemiye alındı.

Bir süredir havalı Serkay Tütüncü’ye sırılsıklam aşık olan ve bu süre zarfında ilişkilerini dergiye bildirme kararı aldı. Ayrıca, ne sıklıkla kapanıyor? Tartışılan bir diğer konu da başörtüsü geçişi oldu.

2019 yılında şampiyon kadrosuna başta Erkan Avcı ve Erdal Yılmaz olmak üzere oyunun en başarılı iki oyuncusu katıldı. Dijital bir video platformu olan Gain, 2021’de orijinal dizileri The Therapist’te Zlem Narin rolünü ona verdi ve rolü oynaması için onu görevlendirdi.

2021 yılında FOX’ta Ela Yüksel ismiyle Masumiyet dizisinde Ela karakteri olarak yer almıştır. 2021 yılında Red Room dizisinin kadrosuna düzenli oyuncu olarak katıldı. Kanal D dizisi Seversin sayesinde Layda Alişan, artık kendisini takip eden kişilerle iletişim kurma yeteneğine sahip olacak.

Ilayda Alişan Yaş
Ilayda Alişan Yaş

Bir hayvansever, bir yenilikçi ve değişime açık biri, onun kişiliğini en iyi tanımlayan birçok özellikten sadece birkaçıdır. Aynı zamanda özgür ruhlu, tutkulu, içe dönük ve iflah olmaz bir hayalperesttir. Onun bakış açısı, büyünün iyimser ve canlı bir birey olduğu yönündedir. İlk birkaç dolarını 7-8 yaşlarındayken sokakta el işi kolye ve bilezik satarak kazandığını ifade etti.

Dizinin ikinci sezonunda Akn Koçoval’ı canlandırması, dizinin izleyicileri tarafından çok beğenildi. 2019 yılında başta Erkan Avcı ve Erdal Yıldırım olmak üzere oyunun en başarılı iki oyuncusu tarafından şampiyon kadrosuna katıldı.

İlk çıkışını 2021 yılında Gain orijinal dizisi The Therapist’te Zlem Narin rolüyle yapması planlanıyor. Ela Yüksel rolündeki performansı, FOX’ta gösterilen Masumiyet’in 2021 bölümünde yer aldı. 2021 yılında ise The Red Room adlı televizyon dizisinde rol almıştır.

Geniş Aile, Kavak Yellari, Bir Yastık, Üniversite’de Dokanlar ve Beş Kardeş rol aldığı tanınmış dizilerden sadece birkaçı. Biraz zaman aldı ama sonunda seyirci bulamayı başardı. kendi televizyon dizisi.

Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç’la birlikte rol aldığı Benim Adım Gültepe filmindeki Nurten rolüyle geniş kitlelerce tanınmadan önce, oyunculuk kariyerine TRT 1’deki Kalp Hırsızı’nda başladı.

Songül Den ve Mert Frat’ın da rol aldığı 2015 yapımı Serce Saray’da Sinem rolünü oynadı. Eylül’ün Rüya dizisindeki Cemre rolünü tekrar canlandırdığı Ay Yapm dizisinin adı “Sevdiğimi Söyle”, dizinin adı da “Sevdiğimi Söyle”.

Ukur dizisinin ikinci sezonunda Akn Koçoval rolüyle izleyicilerden olumlu tepkiler aldı. Ukur’dan bu yana Netflix’in yapımcılığını üstlendiği ilk Türk orijinal dizisi Hakan: The Guardian’da Aylin Erman’ı canlandıran oyuncu, artık dünyanın birçok yerinde tanınmaktadır.

Ilayda Alişan Yaş
Ilayda Alişan Yaş

TRT1’de yayınlanan Masum Apartman dizisindeki Gülben rolünün TRT1’e inmesi Diz’in en önemli kırılma noktası olabilir.dar’ın kariyeri. Oyunculuk çalışmalarının yanı sıra TRT OCUK kanalında “Arkadaşım Bd” ve “23 Nisan Şenliğine Doğru” programlarını sundu. Babasının bir arkadaşının haberi olmadan onu bir ajansa kaydettirmesi, hayatında bir dönüm noktası oldu. Bu olay onu derinden etkilemişti.

https://www.youtube.com/watch?v=9Ys_1yEoZag